Vhodné řešení

Zrušení fyzického archivu dokumentů 

Narůstá vám množství papírových dokumentů a nemáte je kde skladovat? Využijte elektronickou verzi archivu, která je z pohledu českého práva vhodná na smlouvy, faktury i pracovně-právní dokumenty. Zrušit papírový archiv je dnes možné.

Výběr řešení

Náhrada papírového archivu elektronickým je již rutinní záležitostí. Současně se snahou, aby papírové dokumenty nevznikly se ve firmě oprostíte od zatěžujícího papíru.

Software pro archivaci digitálních dokumentů

 Seznam produktů nebo služeb pro  Zrušení fyzického archivu dokumentů.


Nenelezli jste váš produkt v seznamu?

Můžete zkusit fulltextové hledání. Pokud jej najdete, možná nemá vlastnosti, aby vyhověl hledání. Pokud by zde být měl, konktaktujte nás. Vylepšíme výsledky tohoto hledání.

Popis

Je jen málo dokumentů ve firemní praxi, které česká legislativa vyžaduje v papírové podobě (například společenská smlouva o založení společnosti).

U ostatních, zvlášť těch z účetnictví a z pracovně-právních vztahů musí být zajištěny zákonem předepsané náležitosti (věrohodnost, neporušenost obsahu a čitelnost) a doba archivace. 

Některé dokumenty je tak jako tak nezbytné převést do trvalejší podoby. Typickým příkladem jsou kopie vytvořené na samopropisovací papíry nebo účtenky tištěné na termopapíru. Ta elektronická je nejvhodnější.

Pokud využijete IT systémů, které umožňují dlouhodobou archivaci, pravidelné přerazítkování a dlouhodobou čitelnost, můžete se bez obav zbavit těžkopádného fyzického archivu. S dokumenty se vám pak bude pracovat flexibilně, přitom budou bezpečně uložené v systému a nebudete muset hledat prostory pro vaše dokumenty.