Vhodné řešení

Zdarma nástroj pro řízení úkolů v týmu 

Pokud máte větší tým a každý má přiděleno 10 a více úkolů, stává se sledování úkolů noční můrou. Pro všechny. Proto se nabízí využití digitální cesty, kdy úkoly jsou pěkně na serveru s přiřazenou zodpovědností, aktualizací stavu a prioritou.

Výběr řešení

Na trhu existuje velký výběr nástrojů na organizaci úkolů. Mnoho z nich je určeno k řízení vlastních úkolů, bez možnosti úkol delegovat na někoho jiného. Pro týmové úkoly využijete buď robustních nástrojů pro řízení projektů nebo spíše jednodušší cloudové aplikace. Jejich přehled najdete níže.

Jeden úkol je často vstupem pro jiného. Pokud neustále nechcete řešit otázky typu "na čem aktuálně pracuješ", "kdy už bude hotovo","na čem dnes pracuješ", nabízí se využít systémů na organizaci úkolů.

Aplikace by měly mít tyto vlastnosti:

  • přidělení úkolu konkrétnímu uživateli s možností delegovat (předat) úkol někomu jinému,
  • možnost nastavit priority úkolů,
  • přehled (termínů) úkolů v kalendáři,
  • emailová notifikace a připomínání termínů,
  • možnost přikládat dokumenty, odkazy,
  • relativně častá funkcionalita diskuze (chatu) k úkolům, projektu, nebo jen v týmu (funkce pro spolupráci).

 Samozřejmě mnoho funkcí bude ve verzi zdarma omezeno nebo úplně deaktivováno. Jinde zas získáte plnou funkcionalitu, ale s omezením na počet spolupracujících členů týmu.

Jak vybrali jiní

 Reference pro  Zdarma nástroj pro řízení úkolů v týmu. Příběhy firem, které řešení nasadily. Mají reálné zkušenosti. Čtěte, jaké řešily problémy a získaly benefity.

Přehled software zdarma pro řízení týmových úkolů

 Seznam produktů nebo služeb pro  Zdarma nástroj pro řízení úkolů v týmu.


Nenelezli jste váš produkt v seznamu?

Můžete zkusit fulltextové hledání. Pokud jej najdete, možná nemá vlastnosti, aby vyhověl hledání. Pokud by zde být měl, konktaktujte nás. Vylepšíme výsledky tohoto hledání.

Popis

Evidence úkolů je možná v papírové nebo elektronické podobě. Využitím elektronického nástroje je využitelnost o poznání větší. Místo neustálého probírání, kdo na čem pracuje a v jakém je stavu, se můžete věnovat smyslu těch činností. To asmozřejmě předpokládá, že úkoly a projekty jsou evidovány centrálně a jednotliví pracovníci pravidelně aktualizují stavy svých přidělených úkolů.

Předávání úkolu z jednoho na druhého je pohodlné (někdy až moc) a snadno dohledatelné. Odpadá posílání dokumentů emailem, hledání "důkazů" že já jsem vše stihl, apod. A úkoly s termíny máte přehledně zobrazeny na jednom místě.

Byrokracie, která umí motivovat

Pro zaměstnance je motivující úkoly dokončovat - "odškrtávat". Na koci dne (týdne) vidí, co vše udělal. Byl užitečný. To samé jeho vedoucí. A kolegové. 

Pokud někdo z okolních odděleních vznese dotaz na manažera útvaru, kdy bude to a toto hotovo, stačí jeden pohled na úkoly a termíny a může odhadnout, kdy k tomu asi tak dojde. A případný tlak na zkrácení termínu řeší s pohledem na frontu úkolů, které zaměstnance má aktuálně rozpracované. Pak se nestane, že jeden úkol předbíhá druhý a nakonec jsou všechny s prioritou 1.