Vhodné řešení

Využití software pro řízení týmových úkolů 

I v malém týmu potřeba sledovat stav úkolů. Třeba proto, že někdo další čeká na výstupy. S tím pomohou nástroje pro týmové úkoly nebo projektové řízení. Najdete zde přehled software a jak vybrat produkt na řízená týmových úkolů.

Výběr řešení

Pokud chcete mít přehled o úkolech v týmu, využijete jednoduchou aplikaci, která vám umožní začít okamžitě. Bez větších nároků na nastavování nebo pochopení funkcionality.

Výhodné jsou cloudové nástroje, které máte možnost využívat v rámci demoverze zdarma (často 30dní) a pak se rozhodout, zda vám vyhovují. Takto jich můžete vyzkoušet více a vybrat si.

Aplikace pro řízení úkolů bude pro vás administrativní podporou. Evidence úkolů a na kliknutí přehledu o situaci. Není potřeba telefonovat či pořádat status meetingy. Když vše jde dobře. Ostatní zůstane na vaší manažerské práci.

Evidence úkolů má jednu negativní vlastnost - počet nedodělaných úkolů neustále roste. Až tak, že vás to může demotivovat.

Jak vybrali jiní

 Reference pro  Využití software pro řízení týmových úkolů. Příběhy firem, které řešení nasadily. Mají reálné zkušenosti. Čtěte, jaké řešily problémy a získaly benefity.

Aplikace pro řízení úkolů v týmu

 Seznam produktů nebo služeb pro  Využití software pro řízení týmových úkolů.


Nenelezli jste váš produkt v seznamu?

Můžete zkusit fulltextové hledání. Pokud jej najdete, možná nemá vlastnosti, aby vyhověl hledání. Pokud by zde být měl, konktaktujte nás. Vylepšíme výsledky tohoto hledání.

Popis

Správným využitím elektronického nástroje na organizaci úkolů můžete hodně získat. Zvlášť pokud řídíte tým. Místo neustálého probírání, kdo na čem pracuje a setkávání se nado otázkami v jakém je "to" stavu, se můžete věnovat smyslu těch činností. I pro příjemce úkolů je elektronická forma pozitivní. Nemůže se stát, že zapomenete vy předat či zodpovědný udělat.

Předávání úkolu z jednoho na druhého je pohodlné (někdy až moc) a snadno dohledatelné. Odpadá posílání dokumentů emailem, hledání "důkazů" že já jsem vše stihl, apod. A úkoly s termíny máte přehledně zobrazeny na jednom místě.

Byrokracie, která motivuje

Pro zaměstnance je motivující úkoly dokončovat - "odškrtávat". Na koci dne (týdne) vidí, co vše udělal. Byl užitečný. To samé jeho vedoucí. A kolegové. 

Pokud někdo z okolních odděleních vznese dotaz na manažera útvaru, kdy bude to a toto hotovo, stačí jeden pohled na úkoly a termíny a může odhadnout, kdy k tomu asi tak dojde. A případný tlak na zkrácení termínu řeší s pohledem na frontu úkolů, které zaměstnance má aktuálně rozpracované. Pak se nestane, že jeden úkol předbíhá druhý a nakonec jsou všechny s prioritou 1.

Omezení těchto nástrojů

  • granularita úkolů - moc detailní úkoly mohou vést k větší agendě s jejich evidencí než pracnost celého úkolu, 
  • odosobnění - nad úkolem má smysl diskutovat. Často vedoucí má jiný pohled na priority a možnosti realizace úkolu. Úkoly jsou součástí větších celků a znalost kontextu má motivační charakter,
  • procento je jen číslo - pokud vám zaměstnanci vyplňují procenta splnění, může to mít také svá úskalí (95% může znamenat skoro hotovo, nebo také "už vím jak" :-), lepší je se zaměřit na termín dokončení (kdy to bude celé).