Zákaznický příběh

Navigo3 ve firmě HBH Projekt

V Navigu dnes máme kompletní přehled o portfoliu projektů včetně strukturálního a finančního plánování pracovních výkazů.

Dodavatel: Navigo Solutions s.r.o.
Rok realizace: 2013

Zákazník

Obrázek k článku

HBH Projekt - projektová a konzultační kancelář
https://www.hbh.cz/

Jsme nezávislá společnost inženýrů, specialistů a konzultantů nabízející široké spektrum profesionálních služeb v oblasti dopravní infrastruktury.
Mnohaleté zkušenosti našich expertů ze stovek úspěšně dokončených projektů a naše schopnost sestavit tým dle potřeb a požadavků klienta nám umožňuje dosahovat excelentních výsledků i na těch nejkomplikovanějších a nejrozsáhlejších projektech.

Co zákazník řešil

Stávající řešení evidence projektů nemělo všechny potřebné funkce a dále se nerozvíjelo. Současně nebylo možno přehledně zobrazit klíčové ukazatele u projektů.

Potřebovali jsme snadno plánovat a evidovat odpracovanou činnost u jednotlivých projektů. Důvodem pro výběr nového systému byla i potřeba multiměnového řešení projektů - pro zpracování českých i slovenských zakázek.

Hledali jsme přehledný a flexibilní systém. Důležitá pro nás byla webová dostupnost systému odkudkoliv.

Navržené řešení

Volili jsme mezi systémy Navigo3, QI, Helios a Deltek. Navigo3 nás přesvědčilo svým zaměřením na vedení zakázek při zachování jednoduchosti, přehlednosti, při přiměřených nákladech.

Přínosy

V Navigu momentálně vedeme přes 2000 projektů. U všech máme okamžitý přehled o stavu a bilanci. Predikce výsledku zakázek nás upozorní na neoptimální vývoj projektu. Možnost zobrazení projektů jednotlivě či souhrnně, po dílčích částech, či při rozpadu na jednotlivé položky systém umožňuje včasnou identifikaci problémů a jejich příčinu.

Vyjádření zákazníka

„Služba Navigo3 nahradila naše původní řešení zakázkového systému. Společnosti přinesla kompletně cloudové a tedy v zásadě „bezstarostné“ řešení pro plánování a řízení projektů. Oceňujeme nepřetržitý vývoj a zdokonalování systému a zcela transparentní řešení multiměnovosti, které umožnilo nasadit systém ihned i pro naše slovenské kanceláře.”

Ondřej Budík, projektový ředitel HBH Projekt

Neočekávané přínosy

S pomocí indikátorů výkonnosti jsme schopni získávat i data pro podporu strategického řízení celého našeho portfolia. Také se nám daří lépe využívat kapacitu celé společnosti.

Poučení

Jediným kamenem úrazu Naviga pro nás byla absence multiměnovosti, kterou během krátké doby na náš požadavek do systému doplnili. Z našeho popudu také k možnosti výběru prací přidali do systému i možnost konkrétních alokací na jednotlivé pracovníky. Po prvním krátkém zaškolení zaměstnanců jsme v roce 2013 spustili testovací provoz. Jeho spuštění ve webovém prohlížeči bylo okamžité. V průběhu prvního měsíce jsme naimportovali nejdůležitější data z dříve užívaného systému. Napojili jsme docházkový systém, abychom ulehčili zaměstnancům vykazování. Do CRM modulu jsme vložili kontakty i s údaji z dosavadních jednání. Na začátku roku 2019 proběhla integrace účetnictví do Naviga, čímž jsme odstranili duplicitu při zadávání údajů.


Postaveno na produktech/službách


  • 1 Navigo3

    Specializovaný projektově orientovaný ERP systém s mnoha unikátními funkcemi, prokazatelně zvyšující efektivitu firmy a zisk ze zakázek. Navigo3 nejen podpoří efektivní řízení zakázek, ale stane se krevním oběhem firmy. Od obchodní příležitosti po fakturu.

Dodavatel

Vývoj, zavádění a konzultace nástroje Navigo3 na plánování a řízení zakázek/projektů.

Navigo Solutions s.r.o.
obchod@navigo3.com
+420 603 853 531
Charvatská 1384/2
Brno
61200

Zkušenost s dodavatelem při realizaci

Vstřícný přístup, skvělá podpora při testování, produkt vyvíjený se znalostí požadavků.Dodavatel: Navigo Solutions s.r.o.

Vloženo: 2019