Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi Obchod).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Správa zákaznické dokumentace

Dokumenty zákazníků, smlouvy, nabídky, objednávky, faktury si často řeší každý obchodník po svém. Problémy nastanou, když na daném případě pro zákazníka pracuje více zaměstnanců, či dojde k předání zákazníka jinému obchodníkovi.
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Správa zákaznické dokumentace. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi Obchod.

Jak řešit

Řešení je centralizovat dokumentaci a nastavit pravidla pro práci s ní. Pokud jsou některé dokumenty týkající se zákazníků v jiných systémech (CRM, ERP, apod.),  nabízí se zhodncení, zda využít tyto systémy pro všechny dokumenty s dokoupením dodatečného modulu apod.

Správa zákaznické dokumentace lze řešit různými cestami:
Aktivity(filtrování tlačítky):
1 Interní analýza dokumentů
2 Zavedení dokumentačního systému s workflow
3 ERP systémy s workflow
4 Vyzkoušení jednoduchého dokumentačního systému

Přehled řešení

1 Interní analýza dokumentů

Identifikujete všechny klíčové dokumenty, které jsou nositeli konkrétních procesů, kdo je upravuje, připomínkuje, schvaluje a kde jsou následně uloženy. Tyto informace jsou základem pro rozhodnutí o robustnosti řešení elektronického oběhu dokumentů.

2 Zavedení dokumentačního systému s workflow

Implementace Document Management System (DMS) umožní sjednotit úložiště pro dokumenty. Workflow funkcionalita zajistí oběh těchto dokumentů po firmě a určitou míru řízení procesů, které kopírují cestu daného dokumentu.

3 ERP systémy s workflow

Postupem času schopnosti ERP systémů narostly. Nezřídka dodavatelé přikládají funkcionality, které doposud patřily do domény jiných nástrojů. Jednou z těchto funkcionalit je flexibilní workflow.

4 Vyzkoušení jednoduchého dokumentačního systému

Chcete si vyzkoušet, jak dokumentační systémy fungují. Nečekejte velké přizpůsobení vaší firmě, ale základní funkce budete moci testovat okamžitě.

  Nenašli jste řešení pro vaši firmu? Zkuste našeho interaktivního průvodce, ten vás nasměruje. Případně bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi
Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.