Co na stránce najdete?
Problém či zlepšení
Jak řešit vybraný problém či nasadit zlepšení. Ukazujeme různé cesty (možnosti) řešení. Levné, zdarma, či robustní změny. Vyberete dle vaší situace a možností.

Klíčové jsou zákaznické příběhy (část Jak řešily jiné firmy). Získáte z reálné praxe - skutečné benefity, problémy při implementaci a zkušenosti s dodavatelem.

Řešení problému má obvykle více kroků (aktivit). Od úvodní analýzy po výběr vhodného systému.

V další části najdete detaily k řešení problému. A související odkazy.

Nanašli jste co jste hledali?
Zkuste přehled problémů (nebo detail pro profesi IT bezpečnost).

Nebo bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi

Bezpečnost uložení dokumentů

Dokumenty obvykle ukládá každý zaměstnanec po svém. Pokud nevyužívá moderního řešení, relativně často dochází ke ztrátám dokumentů. Buď díky uživateli, nebo kvůli technické chybě. Občas i k jejich zcizení.
  Nacházíte se v podobné situaci? Dále se dočtete, jak vyřešit Bezpečnost uložení dokumentů. Pokud ne, nasměruje vás náš interaktivní průvodce. Nebo se podívejte na všechna zlepšení pro profesi IT bezpečnost.

Jak řešitAktivity k vyřešení Bezpečnost uložení dokumentů
1 Zavedení dokumentačního systému s workflow
2 Nasazení firemního zálohovacího řešení
3 Software pro osobní zálohování dat
4 Implementace dokumentačního systému

Přehled řešení

1 Zavedení dokumentačního systému s workflow

Implementace Document Management System (DMS) umožní sjednotit úložiště pro dokumenty. Workflow funkcionalita zajistí oběh těchto dokumentů po firmě a určitou míru řízení procesů, které kopírují cestu daného dokumentu.

2 Nasazení firemního zálohovacího řešení

Zálohování pro firmu musí mít funkcionality pro centrální správu všech zařízení v síti - správcovskou konzoli. Podrobný reporting a notifikace zase umožní identifikovat bezprostřední hrozby.

3 Software pro osobní zálohování dat

Mobilní zařízení mají mnoho výhod. Ale také zásadní nevýhody. Dají se snadno zcizit, zapomenout nebo rozbít. Jednoduchá řešení, kterými si zálohujete všechna data (soubory, kontakty, emaily,...) na svých zařízeních.

4 Implementace dokumentačního systému

Document Management System řeší životní cyklus dokumentů. Od jejich vzniku, publikaci po archivaci a skartaci. DMS systémy obsahují i řešení řízeného oběhu dokumentu (schvalování, připomínkování apod.). Nasazením dokumentačního systému zrychlíte procesy.

Popis řešení, omezení a vhodné kombinace

 Detailní popis jak přistoupit k řešení Bezpečnost uložení dokumentů. Čím začít, na co nezapomenout.

Prvním krokem je zjištění, jaké dokumenty (informační aktiva) zaměstnanci produkují, jejich citlivost a jak s nimi pracují. Cílem není zavést bezpečnost na úkor využití. V dnešní době je stále důležitější otázka na jakých zařízeních pracovníci dokumenty používají.

Mobilní zařízení jsou totiž větší hrozbou pro ztrátu a zcizení dokumentů. Může se jednat i o "lehké" zneužití formou žertu v rodině, apod. a tak je potřeba tuto oblast mít ošetřenou. A nejen u vedoucích zaměstnaců, kteří obvykle pracují s nejcitlivějšími údaji. Únik zákaznických informací je posuzován stále přísněji (nařízení GDPR o osobních údajích, apod.).

Řešení by se dalo rozdělit do těchto kategorií:

  • zabezpečení úložiště (jak proti ztrátě),
  • zajištění zařízení (hesla, šifrování),
  • organizační opatření (need-to-know, pravidla, školení).

Obecně platí, že digitální dokumenty lze dnes lépe ochránit než ty fyzické. Důvodem je sofistikovanější ale flexibilní zabezpečení (např. s umožněním přístupu jen konkrétní osobě), snadná možnost kopírování a umístění v oddělených lokalitách. 

Pokud máte dokumenty v informačním systému, pak jsou data pravidelně zálohována. Dnes v různých lokalitách. Ztráta jendoho archivu např. díky hardwarové chybě zpravidla neznamená velkou újmu.

  Nenašli jste řešení pro vaši firmu? Zkuste našeho interaktivního průvodce, ten vás nasměruje. Případně bleskově fulltextově prohledejte celou naši databázi
Ikony Nhor Phai(www.flaticon.com) licencovány dle CC 3.0 BY. Obrázky Pixabay.