Zlepšit či vyřešit

Ochrana informací na obchodních cestách

Obchodníci cestují za svými zákazníky. Přitom potřebují informace z firemních systémů o zákazníkovi, aktuální nabídky a případně poslední korespondenci. Tablety, notebooky a mobily toto umožňují. Bohužel, riziko ztráty nebo poškození zařízení není nízké.

Řešení

Řešení má 2 roviny:

  • organizační - vyškolíte obchodníky, jak s daty a zařízeními pracovat aby se snížilo riziko ztráty nebo poškození,
  • technická - softwarově zařízení zabezpečíte, aby v případě ztráty fyzické kontroly data nešlo získat. Přitom by všechny změny šly obnovit - ochrana + zálohování dat.

Zkušenosti jiných firem

 Zákaznické příběhy (reference) - reálné zkušenosti z řešení Ochrana informací na obchodních cestách. Přečtete si, jaké benefity získaly jiné firmy.

Kroky k vyřešení (dle situace)

Produkty, služby a vlastní aktivity, které zlepší vaši firmu. Můžete zvolit různé cesty. Kliknutím na cestu vám zobrazíme relevantní produkty. Řešením je většinou kombinace vlastních aktivit s využitím služeb a produktů na trhu.
Způsob řešení 

  1. Mobilní zařízení mají mnoho výhod. Ale také zásadní nevýhody. Dají se snadno zcizit, zapomenout nebo rozbít....

  2. Zálohování pro firmu musí mít funkcionality pro centrální správu všech zařízení v síti - správcovskou konzoli....

  3. Správa mobilních zařízení vám umožní centrálně ochránit přenosná zařízení zaměstnanců. Vynutí silné heslo a...

Popis

Na úvod krátká statistika

Zhruba 30 % uživatelů mobilních telefonů ukládá nebo předáva do mobilního zařízení citlivá firemní data (emaily s tabulkami, prezentace obsahující koncepce, plány, různé přehledy, informace o zakázkách apod.). Celá polovina uživatelů si do telefonu zapisuje PINy a přístupová hesla k bankovním účtům (výzkum společností McAfee, AutoCont a Commservis.com)

Přitom drtivá většina zařízení není nijak chráněná. Přitom dnes přes mobil téměř každý přistupuje na internet, občas přes nezabezpečené WiFi. 

Množství dat narůstá exponenciálně. S postupující digitalizací jsme na nich doslova závislí. A tak nezbývá, než vhodně zálohovat.

Bez zálohování se neobejdete

Přestože o nutnosti zálohování dnes málokdo pochybuje, minimum domácích uživatelů má nastavené pravidelné zálohování. Ve firmách je situace daleko lepší ohledně počítačů a serverů. Ale mobilní zařízení (tablety, mobily) jsou v tomto ohledu stále popelkou.

Řešení není ani komplikované. Cloudové služby pro zálohování snadno nastavíte, přidáte časování kdy provádět zálohu a vyberete, co vše zálohovat.

Hesla a šifrování 

Zde je situace snazší. Každý zručnější uživatel si heslo nastaví sám. Zde se již bavíme jen o disciplíně. To samé jak používá telefon a na jaké zdroje přistupuje. To samozřejmě ve firemní praxi není dostatečné a tak potřebujete možnost centrální správy zařízení, které zajistí vynucení politiky - např. nastavení složitého hesla.

 

 

Máte zkušenosti v této oblasti?

Konktaktujte nás a můžete prezentovat svoje zkušenosti.